Romanian Players Group
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Romanian Players Group

RpG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Bancuri cu blonde

In jos 
AutorMesaj
abdul
Administrator
Administrator
abdul


Mesaje : 92
Data de inscriere : 07/11/2010
Varsta : 29
Localizare : Tg-Jiu

Bancuri cu blonde Empty
MesajSubiect: Bancuri cu blonde   Bancuri cu blonde EmptySam Noi 27, 2010 3:51 pm

1. Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan".

2. Care este asemănarea dintre o blondă şi o broască ţestoasă? Cînd cad pe spate, amîndouă încep să dea din picioare...

3. Ce este o brunetă între 2 blonde? Translator.

4. 2 blonde se plimbă pe stradă.
- Vezi barul ăsta? E deschis 24 de ore pe zi!
- Ce proastă eşti! E deschis mai mult.

5. - Mamă, se vaită o blondă, am ramas însărcinată!
- Însarcinată?!... Unde ţi-a fost capul?
- Cum unde, pe pernă.

6. - Iubitule, spune o blondă, azi, un coleg mi-a spus un banc cu blonde, de m-am prăpădit de rîs. Era cît pe-aci să cad din pat...

7. Au ieşit blondele la manifestaţie, supărate că se fac bancuri pe seama lor. Pe pancarte scria "Nu toate proastele sînt blonde!"

8. De ce nu vorbesc blondele cu bărbaţii? Chiar aşa proaste nu sînt.

9. Ce face o blondă cu două jumătăţi de foi A4? Puzzle.

10. Pentru a se dovedi că blondele nu sînt proaste, s-a organizat o conferinţă de presă. O blondă a fost întrebată:
- Cît face 1+1?
Ea răspunde:
- 5.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă.
Apoi este întrebată alta. Ea răspunde:
- 2.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă...

11. De ce sînt bancurile cu blonde scurte? Ca să-şi aducă aminte bărbaţii de ele.

12. Cum vezi că o blondă ţi-a trimis un e-mail? În cutia ta poştală vei găsi un notebook...

13. De ce nu poate o blondă să scrie numărul 11? Pentru că nu ştie pe care 1 să-l pună în faţă.

14. De ce ştiu blondele să cînte frumos? Un cap gol are o acustică mai bună!

15. Cum poţi scufunda un submarin plin cu blonde? Baţi la uşă!

16. Patru blonde merg sub o umbrelă, dar nici una nu se udă. Cum se poate aşa ceva? Nu plouă!

17. Blonda în maşină:
- Nu înţeleg, aici văd trei pedale, dar eu am doar două picioare!

18. - Dumneata eşti tipul care a dispărut acum o lună de zile cu blonda aceea superbă şi nimeni nu v-a găsit pînă acum?
- Nu sînt eu acela, dar nici nu ştiţi cît regret.

19. De ce se rujează o blondă cu verde? Roşu înseamnă stop.

20. Ce zice o blondă cînd naşte? "Oare-i al meu?"

21. Cum îţi dai seama că o blondă e stresată? Are OB-ul după ureche şi caută în disperare beleaua aia de creion!

22. De ce a inventat Dumnezeu blonda? Simplu. Oaia nu era în stare să aducă o cutie de bere din frigider!
Da' cum de a inventat Dumnezeu bruneta? Şi mai simplu, nici blonda nu era în stare să o aducă!

23. De ce au blondele frumoase coşciugul în formă de "Y"? Pentru că atunci cînd le pui pe spate îşi deschid picioarele.

24. Cum se sinucid blondele? Se aruncă de pe sandale.

25. Urci o blondă şi o brunetă într-un avion. Avionul decolează şi pe la vreo 3000 m le arunci din avion. Care cade prima? Bruneta. De ce? 1)Pentru că blonda e paraşută. 2)Pentru că bruneta este atrăgătoare şi o atrage pămîntul.

26. Care este diferenţa dintre o blondă şi o găină? Găina are logica ei.

27. O tipă merge la un chirurg plastic:
- Doctore, mi-am pierdut urechile într-un accident, vă rog ajutaţi-mă!
- Nici o problemă, vă montez o pereche de urechi de la o blondă... vă deranjează?
- Nu, nu cred, sînt tot urechi.
Trece o lună, după care femeia se întoarce la cabinet dezorientata. Doctorul o întreabă mirat:
- Ce s-a întîmplat, n-auziţi bine?
- Ba da, aud perfect, dar... nu-nţeleg nimic!

28. Ce face o blondă la emisiunea "Vrei să fii miliardar"? Sună un prieten şi întreabă ce să aleagă: fifty-fifty sau întreabă publicul?

29. Două blonde pe terasă, la o bere.
- Auzi, tu bei şi spuma?
- Nu, că nu-mi încape toată în gură.

30. De ce au blondele ochii frumoşi ca stelele? Fiindcă sînt proaste ca noaptea!

31. De ce sînt dezorientate blondele cînd merg la baie? Fiindcă trebuie să se dezbrace singure.

32. De ce au blondele organe sexuale? Păi ce-ar face toată ziua fără?

33. Cînd părăseşte o blondă dormitorul? Nu există date concrete. Experţii nu au supravieţuit rezultatului final.

34. Cum afli ce culoare au chiloţii unei blonde în mini? O întrebi cîţi ani are taică-său. Ea va ridica din umeri.

35. Cum se numeşte o blondă necăsătorită, care conduce un BMW? Divorţată...

36. Cum se numeşte o blondă cu o meşă brună? O licărire de speranţă.

37. O blondă conduce maşina şi este oprită de un poliţist care îi cere actele la control.
- Care este buletinul de identitate, domnule poliţist?
- Acela în care este poza dv.
Blonda se apucă să caute: ruj, pudră, tampoane. Găseşte oglinda, se uită în ea şi i-o dă poliţistului.
- Asta e, nu?
- Da! Aaa, dv. sînteţi, drum bun în continuare, la revedere.

38. Ce spune o blondă care este în vîrful carierei sale profesionale? "Bine aţi venit la McDonald's!"

39. O persoană se naşte blondă sau devine blondă? Se acceptă ambele variante, e inuman să dăm vina numai pe părinţi!

40. De ce umblă blondele cu un cui în buzunar? Sînt mereu în aşteptarea unui ciocan.

41. De ce sînt atît de iubite bancurile cu blonde? Pentru că sînt uşor de înţeles...

42. Cine sînt cei care fac bancuri despre blonde? În general, sînt de două feluri: cei care nu le cunosc şi cei care le cunosc prea bine...

43. Ce mănîncă o blondă virgină? Mîncare de bebeluşi.

44. Cum îţi dai seama că o blondă este virgină? Foloseşte Pampers!

45. Cum aprinde o blondă becul? Deschide portiera la maşină.

46. De ce preferă blondele anticonceptionalele în locul prezervativelor? Pentru că le înghit mai uşor.

47. Două blonde la cinematograf. În timpul filmului, una îi spune celeilalte:
- Tipul de lîngă mine face laba!
- Şi tu, dragă, ignoră-l!
- Nu pot, că o face cu mîna mea!

48. De ce dansează o blondă cînd vede un semafor? Se crede la discotecă.

49. Un tip intră într-un bar cu un crocodil. Toată lumea e speriată şi se ascunde pe sub mese. Barmanul îi spune:
- Ieşi, domnule, cu crocodilul de aici, nu vezi că îmi sperii toţi clienţii, ce dracu faci...
Tipul cu crocodilul spune:
- Stai liniştit că e un crocodil tare cuminte. Uite, vă fac o demostraţie.
Şi loveşte crocodilul în cap, crocodilul deschide gura. Îşi introduce penisul în gura crocodilului, îl loveşte din nou în cap şi crocodilul începe să sugă. Loveşte din nou crocodilul în cap, acesta deschide gura şi totul e în regulă.
- Vedeţi,spune el, nu e nici o problemă. Daca cineva doreşte, poate să încerce.
La care o blondă spune:
- Domnule, eu aş încerca, dar te rog nu mă lovi aşa de tare în cap.

50. Cînd este o blondă cea mai deşteaptă? Cînd face sex. De ce? Pentru că atunci este conectată la singura sursă de inteligenţă.

51. O curvă brunetă stătea pe marginea drumului şi tot zicea:
- 66, 66.
Vine o curvă blondă şi o întreabă ce face. Bruneta îi zice să incerce şi ea. Se pune blonda şi zice şi ea:
- 66, 66.
Bruneta:
- E mai distractiv dacă te pui în mijlocul drumului.
Blonda se pune în mijlocul drumului şi vine o maşină şi o calcă. Bruneta:
- 67, 67, 67.

52. De ce nu există brunete proaste? Pentru că toate s-au făcut blonde!

53. Cum se cheamă o blondă deşteaptă? "Excepţia care întăreşte regula".

54. De ce nu se vopsesc brunetele blonde? Pentru că nu se asortează cu mustaţa.

55. O blondă întreabă un tip pe stradă:
- Nu vă supăraţi, cît e ceasul?
- 12.15, răspunde tipul.
- Hmmm, bizar, zice blonda, e a treia oară cînd întreb azi chestia asta şi de fiecare dată mi se răspunde altceva.

56. Două tipe la discotecă. Se apropie un tip arătos şi o cere pe una la dans. În timp ce dansează, fata întreabă:
- Eşti cam palid. De ce nu mergi mai des la soare?
- Acum am ieşit de la închisoare.
- Şi de ce ai fost acolo?
- Mi-am omorît nevasta, i-am tăiat capul şi l-am aruncat într-un rîu.
După dans, fata se întoarce la prietena ei:
- Închipuie-ţi, dragă, nu e însurat!

57. De ce stau blondele cu picioarele desfăcute după ce fac sex? Ca să plătească cei cu VISA CARD.

58. Cînd se prăbuşeşte un avion, cine sare ultima cu paraşuta: bruneta, roşcata sau blonda? Blonda, pentru că verifică întîi unde-i pămîntul.

59. Care e deosebirea dintre o blondă şi Himalaya? Pe Himalaya nu se urcă oricine.

60. Ce vorbesc între ei genunchiul stîng şi cel drept al unei blonde? Nimic, nu se întalnesc niciodată.

61. Ce formă are sicriul unei blonde? Cea a literei Y.

62. Care este femeia ideală? O blondă frumoasă, nimfomană, mută, surdă şi orfană de mamă.

63. Care e diferenţa dintre o blondă şi o bilă de bowling? În bila de bowling bagi numai trei degete.

64. O blondă şi o brunetă mergeau pe stradă... Bruneta îl vede pe partea cealaltă pe Gigel:
- Ia uite-l pe Gigel... nu-i faci cu mîna?
- Să-şi facă singur !

65. Ce caută 1000 de blonde pe fundul Atlanticului? Pe Leonardo di Caprio.

66. De ce se uită blondele cu ochii închişi în oglindă? Ca să vadă cum arată cînd dorm…

67. Un tip îşi savurează berea într-un bar. Din dorinţa de a conversa, se apleacă spre femeia solidă de lîngă el şi îi spune:
- Vrei să auzi un banc trăznet cu blonde?
Cu o voce răguşită, ea îi răspunde:
- Pînă să te apuci să spui bancul, cred că ar fi bine să clarific cîteva detalii: sînt blondă, am 1,80 m, 88 kg şi sînt campioană balcanică la judo. Blonda de lîngă mine are
tot 1,80 m, 78 kg şi este ofiţer de aviaţie. Cea care stă lîngă ea are 1,85 m, 85 kg, este halterofilă şi, ai ghicit deja, este tot blonda. Ei bine, acum mai vrei să ne spui bancul acela cu blonde?
Omul stă ceva timp şi se gîndeşte.
- Nu prea, spune el. N-am chef să explic poanta de trei ori.

68. Ce se întîmplă atunci cînd o blondă trece din Franţa în Belgia? IQ -ul celor 2 ţări creşte.

69. Cum se numeşte o blondă care a pierdut 90% din inteligenţă? Divorţată.

70. Ce zice o blondă cînd îi ceri voie să o săruţi? Pentru atîta lucru nu era nevoie să mă dezbrac!

71. O blondă şi o brunetă sînt în clasa a VI-a. Care are cel mai frumos corp? Blonda, pentru că are 18 ani!

72. - Cine a fost primul bărbat? întreabă profesorul de religie în clasă.
Blonda răspunde:
- V-aş spune, dar mi-e ruşine aşa, în faţa clasei.

73. Ce e mai puţin periculos: o blondă sau un pirahna? Piranha, pentru că atacă numai în grup.

74. Ce înseamnă pentru o blondă o foaie de hîrtie ruptă în două? Un puzzle.

75. De ce sînt blondele vinete în jurul buricului? Pentru că nici bărbaţii blonzi nu sînt mai deştepti.

76. O blondă îşi ia o slujbă la domeniul public. Trebuia să vopsească banda de pe mijlocul unui drum de ţară. Şeful ei îi spune că se află în perioada de probă şi trebuie să vopsească cel puţin 2 kilometri pe zi, dacă vrea să-şi păstreze serviciul. Verificînd la sfîrşitul zilei, el vede că în prima zi făcuse 4 kilometri, dublu faţă de medie. A doua zi a fost puţin mai dezamăgit, pentru că blonda nu vopsise decît 2 km. Se gîndeşte că oricum asta e media şi trece cu vederea. Dar a treia zi, cînd blonda vopsise doar 1 km, îi spune:
- Ce problemă ai? Vreo boală, vreo defecţiune a echipamentului? Ce te opreşte să faci 2 kilometri pe zi?
- Ştiţi, cu fiecare zi sînt din ce în ce mai departe de găleată!

77. Cum se numeşte o blondă fardată? Pictură naivă.

78. Cum îţi dai seama că o blondă s-a jucat la computer? Este ruj pe joystick.

79. Ce este o blondă de 14 ani într-un bordel? Practicantă.

80. Ce avantaje ai cînd ai o blondă în maşină? Ai voie să parchezi maşina pe locurile pentru handicapaţi.

81. Ce-ţi va răspunde o blondă la întrebarea "Care-i diferenţa dintre un bărbat şi o maşină?" Nu ştiu, că sub o maşină n-am fost niciodată...

82. Ce au în comun o blondă şi UNIX? Multiuser şi multitasking.

83. Diferenţa dintre o blondă şi o cărămidă: cărămida se dă din mînă în mînă!

84. Asemănarea dintre o blondă virgină şi o şosea nouă: amîndouă vor deveni publice!

85. Ce face o blondă dimineaţa, cînd se scoală? Se duce acasă.

86. Care este asemănarea dintre o blondă si Windows? Amîndouă sînt multi-user şi multi-tasking.

87. Cum se pregăteşte o blondă pentru a face sex protejat? Se dă pe buze cu ruj pe bază de cauciuc.

88. O blondă cu nişte căşti şi un walkman intră într-un coafor, să se tundă... Se aşează pe scaun şi zice:
- Vreau să mă tund.
- Trebuie să-ţi dai jos căştile - îi spune frizerul.
Blonda:
- Nu, nu pot să fac asta! Dacă mi-aş scoate căştile, aş muri!
Frizerul începe să o tundă pe unde mai putea şi el, fără să-i scoată căştile... Cînd vede că nu mai avea ce să mai tundă, îi spune blondei:
- Gata, nu se mai poate , tre' să-ţi scoti căştile!
Blonda:
- Nu, nici gînd ! Dacă mi le scot, sigur o să mor!
Frizerul mai tunde el ce mai tunde şi la un moment dat îi scoate căştile. Blonda mai trage o dată aer în piept, după care cade jos moartă. Curios, frizerul ridică căştile şi le pune la urechi să audă ce asculta blonda: "Inspiraţi, expiraţi, inspiraţi, expiraţi ..."

89. Cum ştii că o blondă e stresată? Cînd are tamponul după ureche şi caută peste tot afurisitul de creion!

90. Care este diferenţa între blonde şi semnele de circulaţie? Unele semne spun stop.

91. De ce sînt blondele aşa de uşor de luat în pat? Cui îi pasă?

92. Care este diferenţa dintre o blondă şi o toaletă? O toaletă nu se ia după tine după ce o foloseşti.

93. O roşcată, o brunetă şi o blondă suiau cu un lift dintr-o clădire administrativă. Roşcata vede o pată pe perete şi spune:
- Uite, arată ca o pată de spermă!
Bruneta se apropie, miroase:
- Da, chiar miroase ca o pată de spermă!
Blonda se apropie şi ea, linge pata de pe peretele liftului:
- Da, e spermă, dar nu-i nimeni din clădirea asta!

94. Cum se numeşte un copil făcut de o blondă cu un portorican? Retardo.

95. Ce te întreabă o blondă despre copilul pe care l-a făcut: Este al meu?

96. Cum măsori inteligenţa unei blonde? Prin introducerea unui manometru în ureche.

97. Cum moare o celulă cenuşie a unei blonde? Singură.

98. Merge o blondină la popă să se spovedească…
- Părinte, am păcătuit!
Popa introduce datele în computer şi îi spune:
- Copila mea, trebuie să zici 50 de rugăciuni.
- Dar, părinte, mi-am înşelat soţul.
Popa introduce din nou datele în computer şi spune:
- Ei, copila mea, atunci trebuie să mai faci 50 de mătănii...
- Dar nu e chiar aşa simplu, părinte, să vezi că eu am supt p**a.
Popa butonează repede, se uită încruntat la rezultat şi zice:
- Auzi, nu vrei să mi-o sugi şi mie, că-mi ies mătăniile cu zecimale…

99. De ce mănîncă o blondă fasole sîmbăta? Ca să poată face baie cu bule duminica.

100. Cum numeşti o blondă vopsită brunet? Inteligenţă artificială.

101. Care este asemănarea între un OZN şi o blondă deşteaptă? Tot auzi de ele, dar nu le vezi nicodată…

102. De ce zboară o blondă uneori? Are Always cu aripioare prea mari.

103. Cum poţi afla culoarea chiloţilor unei blonde? O rogi să-ţi spună tabla înmulţirii, iar ea va ridica din umeri!

104. De ce poartă blondele blugi strîmţi? Ca să li se citească pe buze…

105. Ce zice o blondă cînd se trezeşte sub ugerul unei vaci? "Ei, băieţi, care mă duce acasă?"

106. De ce au blondele ochii albaştri? Fiindcă au supt pixul.

107. O brunetă, o blondă şi o roşcată aşteptau să nască.
Bruneta spune:
- Eu voi avea mai mult ca sigur un băiat pentru că atunci cînd am conceput copilul am facut-o stînd sub bărbatul meu...
Roşcata:
- Eu cred că voi avea o fată pentru că am stat deasupra.
Blonda:
- Of, Dumnezeule, o să nasc un căţeluş…

108. Care e singurul cuvînt străin pe care îl ştie o blondă? Fictiv…

109. O brunetă se adresează unei blonde:
- Uite, dragă, o pasăre moartă...
- Unde, unde, unde? întreabă blonda privind spre cer…

110. Ce face o blondă în deşert? Aspiră…

111. O blondă rămîne (ca să vezi) a doua oară gravidă şi vine la soţul ei şi îl întreabă:
- Dragă, acum trebuie să ne căsătorim din nou?

112. De ce poate plana o blondă peste oraş? A folosit un always cu aripioare prea mari.

113. Ce se întamplă atunci cînd vezi sprijinite de perete trei blonde goale şi crăcite? Expoziţie publicitară.

114. De ce introduce o blondă cuţitul în budă? Să vadă dacă în scoică nu este o perlă.

115. De ce se uită o blondă peste un paravan de sticlă? Să vadă ce se găseşte de partea cealaltă...

116. Cum îşi usucă o blondă părul? Îl taie şi îl pune pe calorifer…

117. Cum recunoşti că un fax este trimis de o blondă? Are timbru lipit pe el…

118. De ce toarnă o blonda apă în computer? Pentru că vrea să navigheze pe Internet…

119. Două blonde mergeau pe stradă, iar una dintre ele exclamă:
- Uită-te la cîinele ăla cu un ochi!
Cealaltă blondă îşi acoperă un ochi şi zice:
- Unde?

120. Două blonde se întîlnesc în faţa unei policlinici. Una dintre ele plîngea.
- De ce plîngi?
- Trebuie să-mi fac analiza sîngelui.
- Şi de ce plîngi? Ţi-e frică?
- Da. Pentru asta trebuie să te înţepe în deget.
Atunci a doua blondă începe să plîngă şi ea. Cealaltă se opreste înmărmurită:
- Dar tu de ce plîngi?
- Eu am venit pentru un test de urină.

121. O blondă supraponderală merge la doctor să-i ceară un sfat. Acesta îi spune că dacă vrea să slăbească 10 kg trebuie să alerge timp de o lună. Blonda urmează sfatul medicului şi, fericită, după o lună îi dă telefon să-i spună ce mult a slăbit. La sfîrşitul conversaţiei, îl întreabă:
"Şi acum cum pot să ajung acasă? 300 de km este o distanţă destul de mare."

122. Cum poţi face ca ochii unei blonde să strălucească? Apropie o lanternă aprinsă de urechea ei.

123. Care-i diferenţa dintre o blondă şi Titanic? Pe Titanic se ştie cîţi bărbaţi au fost.

124. De ce a creat Dumnezeul blondele? Pentru că nu-şi putea lua singur berea din frigider…

125. Ce se înîimplă cu o blondă cînd se îmbolnăveşte de Alzheimer? Îi creşte IQ-ul!

126. Ce îşi ţine o blondă la urechi? Gleznele…
Bancuri cu blonde 324151 Bancuri cu blonde 324151
Sus In jos
http://zone.power-rpg.com
 
Bancuri cu blonde
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Romanian Players Group :: Timp liber :: Bancuri-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente